Przedpokój to wizytówka każdego domu i mieszkania. To do niego trafiają nasi gości, zanim odwiedzą salon lub kuchnię. Warto więc, by wyglądał ciekawie, a przy okazji funkcjonalnie. Poniżej przedstawiamy 5 prostych sposób na aranżację zachwycającego przedpokoju.

Ściany

Wąskie przedpokoje lubią jasne barwy – biele, szarości i błękity. Dzięki nim przestrzeń wyda się optycznie większa. W przedpokojach o większym metrażu można zaszaleć, kładąc na ścianach tapety. Wzorzyste, pionowe pasy dodatkowo „podwyższą” wnętrze. Warto jednak znać umiar, bo zbyt pstrokate dekoracje mogą je przytłoczyć.

Podłoga

Przedpokój łączy mieszkanie ze światem zewnętrznym. Często poruszamy się po nim w butach, dlatego warto, by podłoże holu było odporne na ścieranie. Nie sprawdzi się w nim więc trudna w czyszczeniu podłoga drewniana. Lepszym rozwiązaniem będzie podłoga ceramiczna, wykładzina PCV lub panele podłogowe. Zewnętrzna warstwa tych ostatnich skutecznie zabezpieczy podłogę przed wilgocią i brudem.

Wyposażenie

Przedpokój to idealne miejsce dla dużej, rozsuwanej szafy, która pomieści często używane odzienie wierzchnie i obuwie. Kiedy jednak w holu nie ma wystarczającej ilości miejsca, wystarczy zamontować wieszak stojący lub haczyki na ścianie. Do przechowywania butów posłużyć może szafka lub mała komoda.

Oświetlenie

Warto pamiętać, że przedpokój jest zazwyczaj pomieszczeniem pozbawionym naturalnego światła. Odpowiednio dobrane lampy nie tylko pozwolą na komfortowe użytkowanie przestrzeni, ale też optycznie ją powierzchnią. Popularnym ostatnio rozwiązaniem są diody LED i lampy z wbudowanymi czujnikami ruchu.