Moda na recykling trwa. I choć produkujemy duże ilości odpadów, to coraz częściej możemy nadać im drugie życie. Z nieprzydatnych już przedmiotów, warto samodzielnie tworzyć funkcjonalne meble i dekoracje domowe. Są one doskonałym pomysłem dla lubiących ekologiczne i oszczędne rozwiązania w codziennym życiu. Przedstawiamy największe trendy w designie z recyklingu!

Meble z palet

Eko palety – zwykłe, surowe drewniane podesty do przewożenia towarów. Od kilku lat trwa prawdziwy szał na wykonane z nich meble. Dookoła zaroiło się od paletowych stolików kawowych, łóżek, półek, stolików czy foteli. Nic dziwnego – są niezwykle tanie, jednocześnie trwałe, a przede wszystkim przykuwają uwagę. Są doskonałą alternatywą dla mebli znanych z sieciowych sklepów. Dzięki nim, niewielkim kosztem możemy uzyskać w każdym niemal wnętrzu niepowtarzalny efekt.

Ozdoby z plastiku

Plastikowe butelki znajdziemy w każdym domu. Nie każdy jednak wie, że zamiast rozkładać się na śmietnisku kilkaset lat, mogą być wyjątkową ozdobą naszego domu czy mieszkania. Można z nich wykonać wiele zaskakujących dekoracji. Idealnie posłużą do zrobienia kolorowych doniczek na zioła czy pojemników na dziecięce zabawki. Wystarczą nożyczki i farby, dzięki którym butelki nabiorą oryginalnego charakteru.

Eko świeczniki

Popularne świeczki budują romantyczny nastrój. By wyglądały nieprzeciętnie, możemy wykonać je ze znanych z kuchni… śmieci. Najlepiej posłużą do tego zużyte puszki po konserwach. Używając ich powtórnie, nie tylko chronimy środowisko, ale również tworzymy przedmioty, dzięki którym nasz dom czy mieszkanie wyróżni się na tle innych.

Recykling nie wymaga zdolności manualnych ani użycia zaawansowanych narzędzi. Wystarczy odrobina kreatywności. Nie czekaj i zrób to sam!