Większość małych chłopców uwielbia sport. Do jednej z najpopularniejszych dyscyplin należy piłka nożna. Zainteresowanie dziecka warto wziąć pod uwagę w trakcie aranżacji i dekoracji jego pokoju. Podpowiadamy jak urządzić pokój małego piłkarza, by sprzyjał nauce i odpoczynkowi oraz pobudzał kreatywność malca.

Podłoga jak murawa

Nieodłącznym elementem dziecięcego pokoju jest dywan lub wykładzina. W tym przypadku warto wybrać tę w kolorze zielonym, nawiązującą do barwy murawy znanej z piłkarskiego boiska. Będzie ona doskonałym polem do zabawy z przyjaciółmi.

Fototapeta z ulubionym zespołem

Fotatapety cieszą się niesłabnącą popularnością. W pokoju małego fana kopania piłki, dobrze sprawdzi się ta z logo ulubionej drużyny piłkarskiej. Świetnym pomysłem są też tematyczne naklejki z piłkami.

Łóżko kibica

Łóżko umieszczone w bramce to absolutny hit dziecięcego pokoju! Do jego wykonania wystarczy siatka i pręty, które należy przymocować do ściany, by stworzyły typową dla boiska konstrukcję. Charakteru całości doda modna narzuta lub pościel nawiązująca do tematyki wnętrza. Takie łóżko będzie doskonałym miejscem na odpoczynek po lekcjach lub treningu.

Do tego kilka gadżetów, takich jak plakaty, zdjęcia piłkarskich idoli, puchary z wygranych meczów i gotowe! Pokój dziecięcy z ulubionym motywem piłkarskim nie tylko sprawi, że maluch dobrze poczuje się w aranżowanej przestrzeni, ale będzie miał też możliwość rozwijania swoich sportowych pasji. I być może sam, w przyszłości będzie odnosił sportowe sukcesy.