Często sugerujemy się modą, gdy przeprowadzamy remont lub wyposażamy wnętrze deweloperskie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że będziemy mieszkać w tych pomieszczeniach, jakie aranżujemy. Muszą być to przestrzenie wygodne i funkcjonalne! Prezentujemy kilka wybranych pomysłów.

Funkcja wypoczynkowa

Pomieszczenie sprzyjające relaksowi powinno być wyposażone we wszystko to, co dla nas się wiążę z odpoczynkiem. Jeśli czas wolny to telewizor – powinien być telewizor. Orędownicy zdrowego trybu życia i trenerzy personalni stawialiby jednak bardziej na biblioteczkę. Podstawą aranżacji powinny być zestawy wypoczynkowe, np. 2 kanapy zamiast jednej. Gdy pomieszczenie jest w domu, może być odizolowane od tej części budynku, w której dzieje się życie. Doskonale sprawdza się poddasze. Ciekawym rozwiązaniem jest przeznaczenie do wypoczynku pokoju z wyjściem na taras lub balkon.

Strefa do jedzenia

Trendem XXI wieku jest salon z aneksem kuchennym. Przyzwyczailiśmy się z dzieciństwa do osobnej kuchni, w której często stał stół. Współczesna aranżacja przestrzeni podkreśla, żę warto kuchnię od pokoju gościnnego przedzielić stołem, który równie dobrze sprawdzi się jako miejsce na posiłek dla domowników, jak i stół z poczęstunkiem dla gości.

A’la loft

Nie wszystkich stać na mieszkanie w lofcie lub w… zamku. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby jedną ze ścian w salonie wypełnić czerwoną cegłą, co zbuduje stosowny klimat, odwoła się do piwnicznego wystroju ulubionego pubu, nawiąże do budownictwa przemysłowego itd.

Dla rowerzysty

Przyzwyczailiśmy się do trzymania stojącego roweru w piwnicy, na balkonie, czy w pokoju młodzieżowym. Nowoczesne wnętrze zakłada jednak obecność haka na rower na ścianie. Oszczędzamy miejsce, mamy ciekawy wystrój wnętrza odwołujący się do aktywnego stylu życia a sam rower nie będzie się kurzył i rdzewiał.

Małe mieszkania

Wydzielając przestrzeń kuchenną w największym pomieszczeniu, możemy zastosować kawałek ścianki, przepierzenia, rolety bambusowej. W zależności od stylistyki wnętrza, zasłaniamy widok kuchennego bałaganu…

Lustro w salonie

Gdy przestrzenie, np. kuchenną od salonu, oddziela u ciebie ściana dość gruba przeznaczona na książki a front mająca dość szeroki – możesz zagospodarować go w całości lustrem od podłogi do sufitu. Optycznie powiększysz przestrzeń, dodasz jej nowoczesnego sznytu, zyskasz szybką możliwość poprawienia stroju przed wyjściem.