Niektóre osoby przygotowujące mieszkanie pod wynajem, nie przykładają większej wagi do jego praktycznego zagospodarowania.  Tymczasem jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ dobrze urządzone mieszkanie pomoże generować zyski. Zadowolony lokator poleci z pewnością miejsce, w którym mieszkało mu się przyjaźnie i komfortowo.

Estetyka i trwałość

Przygotowując mieszkanie pod wynajem, trzeba sobie zadać pytanie, jaki ma mieć standard. Jeśli będzie bardziej stylowe i nowoczesne, wyposażone w więcej użytkowych sprzętów, wtedy na pewno można podnieść cenę. Z kolei, gdy postawimy na przeciętność – jak najtańsze meble, minimum  dodatków aranżacyjnych i udogodnień, wtedy nie ma się co spodziewać dobrych zarobków. Co więc wybrać? Najlepiej znaleźć słoty środek, czyli, ani nie przesadzać w aranżacji mieszkania, ani nie wyposażać go niedbale, po jak najemniczych kosztach.

Podłoga

Jeśli chodzi o podłogę, na pewno nie powinna być wykonana na bazie litego drewna. Mimo najlepszych impregnatów źle użytkowana, może szybko się zniszczyć i potrzebny będzie remont. Najlepiej więc postawić na panele winylowe, które pojawiają się w coraz większej ilości domów. Nie są bardzo drogie, a prezentują się wyśmienicie w wielu stylistykach. Różnią się od zwykłych paneli tym, że są odporne na zarysowania. Co więcej, stąpa się po nich miękko, nie odkształcają się i gwarantują świetną akustykę oraz komfort termiczny. Występują w wielu rodzajach wzorów i kolorów. Mogą imitować np. drewno, kamienne posadzki czy beton.

Kolorystyka ścian opraw okienna

Najlepiej postawić na tradycyjną biel. Zyskamy większą pewność, że trafimy w gusta wynajmujących. Co więcej, biała farba jest tania i można częściej ponawiać malowanie ścian. Alternatywnie można wybrać  neutralne szarości i beże. Na ich bazie również można stworzyć ciepłe, przyjazne klimaty, które powinny pasować lokatorom. Oczywiście ściany muszą być równe, bez żadnych tuszowanych defektów. Natomiast aranżacja wnęki okiennej musi cechować się prostą elegancją. Pożądane są również neutralne kolory gładkich zasłon, bez dodatków i stylistycznie podobne do nich zasłonki. Ewentualnie można zamontować zwykłe rolety wolnowiążące, które są w sumie najtańsze i powinny wytrzymać kilka sezonów użytkowania.

Zagospodarowanie przestrzeni

Zbyt dużo sprzętów nie sprzyja uzyskaniu dobrych wizualnie efektów estetycznych. Wystarczy  w zupełności łóżko, stolik kawowy, biurko i regalik na książki. Nie może również zabraknąć małej szafy na okrycia wierzchnie i pozostałą garderobę. Na podłodze można ustawić dwa lub trzy różnej wielkości organizery, które będą służyły nie tylko jako dekoracje, ale przede wszystkim jako schowki na drobiazgi czy książki. Nie powinno też zabraknąć telewizora a w kuchni lodówki i potrzebnej zastawy stołowej.

Kuchnia i łazienka

W mieszkaniu pod wynajem często zwraca się szczególną uwagę na kuchnię i łazienkę. Muszą być to wnętrza szczególnie zadbane i wyposażone w potrzebne meble. Tu również warto zastosować zasadę, im mniej, tym lepiej. Kolorystyka ścian i podłóg również powinna być jasna, bo oprócz praktycznej i funkcji estetycznej takie barwy będą optycznie powiększać małe wnętrza. Blat w kuchni i umywalka  w łazience nie może być zbyt drogi ani nieekstrawagancki, wystarczy najzwyklejsze, mocno estetyczne rozwiązanie – drewno. Wygląda estetycznie, stwarza ciepły klimat i umila czas spędzony w  łazience.

Co jeszcze?

Mieszkanie pod wynajem musi być praktyczne i komfortowe. Nie można sobie pozwolić na tandetę. Dekor, meble, i inne sprzęty muszą być w miarę nowe, atrakcyjnie wizualnie pod względem estetycznym. Lepiej postawić na klasykę i uniwersalne rozwiązania, aby dopasować się do różnych gustów wynajmujących. Dobrze przemyślany projekt i aranżacja mieszkania pod wynajem zaowocuje świetnym efektem wizualnym. Takie wnętrze stanie się lukratywną ofertą najmu dla przyszłych lokatorów.