wooden-houses

Minimalistyczne i harmonijne aranżacje to charakterystyczne cechy wnętrz urządzonych w północnym stylu. Nie tylko pięknie się prezentują, ale przynoszą też ukojenie dla zmysłów i pozwalają zrelaksować się po długim dniu pracy. Nic więc dziwnego, że rządzą na salonach. Dosłownie – bo właśnie w tej części domu, w której odpoczywamy, sprawdzą się najlepiej. Jak urządzić idealny skandynawski salon?

Przy urządzaniu salonu w stylu skandynawskim warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Pierwszą z nich jest prostota. Proste formy i oszczędne, tradycyjne wzornictwo są bowiem wizytówką tego stylu. Drugą z nich jest funkcjonalność. Design skandynawski przepełniony jest rozwiązaniami, które mają na celu ułatwienie życia użytkownikom przestrzeni. Na koniec – naturalne materiały, zwłaszcza drewno. Warto po nie sięgnąć wybierając zarówno meble, jak i dodatki.

Ducha scandi najlepiej oddadzą minimalistyczne meble i centralna miękka sofa, która pomieści całą rodzinę. Świetnym rozwiązaniem będą też futurystyczne sofy i nowoczesne regały. Surowych charaktery skandynawskiego stylu nie oznacza, że wnętrza nie powinno się dekorować. Wręcz przeciwnie, bo umiejętnie dobrane dodatki dodadzą wnętrzu przytulnego charakteru. Doskonale sprawdzą się różnokolorowe poduszki, przyjemne w dotyku pledy i koce oraz wzorzyste dywany. Te ostatnie nie powinny jednak zakrywać jasnej, stylowej podłogi wykonanej z drewna.

Lekki i nieprzytłaczający styl skandynawski to świetna propozycja do salonu – wielofunkcyjnego serca domu. Jednocześnie jest on kopalnią niebanalnych pomysłów. Inspirując się nimi, stworzysz wyjątkowe wnętrze.