Dekorując dom lub mieszkanie warto również pamiętać  o ścianach. Modne przez lata farby, warto zastąpić alternatywnymi rozwiązaniami. Dzięki nim odmienimy wnętrza i dodamy im charakteru. Jak dekorować ściany, by były estetyczne i efektowne?

Fantazyjne naklejki ścienne

Do niedawna, naklejki ścienne kojarzone były głównie z aranżacjami w pokojach dziecięcych. Obecnie goszczą też w salonach, kuchniach i łazienkach. Nic dziwnego – są łatwe w montażu, bo ich założenie zajmuje kilkanaście minut, a bogactwo wzorów sprawia, że wpiszą się w styl każdego wnętrza,. Do najpopularniejszych należą tapety samoprzylepne i z weluru.

Modne tapety

Współczesne tapety mają niewiele wspólnego z tymi sprzed lat. Wysokiej jakości wielkoformatowe grafiki robią wrażenie i mogą być centralnym punktem wnętrza. Popularne stało się zestawianie w jednym połączeniu dwóch tapet o odmiennej fakturze i strukturze. Dla mniej odważnych polecamy pokrycie tapetą jedynie fragmentu ściany. Do wyboru mamy tapety flizelinowe, korkowe, z włókna szklanego i tekstylne. Te ostatnie dodatkowo wyciszają i ocieplają wnętrze.

Płytki kamienne

Płytki kamienne dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Najczęściej do ich produkcji używa się marmuru, piaskowca i granitu. Solidnie wykonane nadadzą każdemu wnętrzu ekskluzywnego charakteru i doskonale wpiszą się w naturalne aranżacje w minimalistycznych przestrzeniach.

Obecne na rynku rozwiązania aranżacyjne pozwalają kreować niebanalne przestrzenie – kuchnie, łazienki, salony czy sypialnie. Łatwość w ich utrzymaniu sprawi, że będą doskonałą ozdobą wnętrz przez długie lata.