Podobają Ci się aranżacje w industrialnym stylu? Chciałbyś wprowadzić ten styl do mieszkania? Poniżej przedstawimy kilka pomysłów na urządzenie przestrzeni w modnym ostatnio stylu loftowym.

Mieszkania wykreowane na te znane z loftów cechują się surową stylistyką, nawiązującą do poprzemysłowych hal. Istnieje kilka trików wnętrzarskich, dzięki którym osiągnięcie podobnego efektu będzie niezwykle łatwe, zarówno w bloku czy kamienicy.

Najważniejszym elementem loftów jest otwarta przestrzeń, z dużą ilością światła i naturalnych materiałów. Nie musimy wyburzać oraz razu wszystkich ścian, ale pozbywając się części z nich i poszerzając otwory drzwiowe nadamy aranżowanemu wnętrzu pożądanej przestronności. Kolejny typowym elementem aranżacji loftu są pozostawione w naturalnym kolorze cegły i brak wykonczeń między murem a tynkiem. Do tego malowany parkiet lub wylewka betonowa, widoczne elementy i aranżacji i efekt gotowy. A co z dodatkami? Te powinny być utrzymane w podobnym, przemysłowym klimacie. Często stosowanym rozwiązaniem są garażowe włączniki światła i elementy stalowe. Doskonałym uzupełnieniem całości będą fantazyjne meble z recyklingu. Urządzając mieszkanie typu loft powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na detale. Przewody elektryczne, choć widoczne, nie powinny tworzyć bezładnej plątaniny, a gniazdka powinny być zamontowane równo. Liczy się tu precyzja, bo mieszkanie w loftowym stylu ma być nie tylko efektowne, ale przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne dla użytkowników.