Polacy biorą urlop, aby wyremontować mieszkanie czy dom. Największym sezonem urlopowym są oczywiście wakacje. Jest to idealny moment na wykonanie poważniejszych prac. Co można remontować w wakacje? Dlaczego?

Co można zrobić w wakacje?

W tym temacie proponujemy 4 rzeczy: okna, podłogi, ściany i ogrzewanie. Wydaje się, że to każdy element domu, jednakże chodzi o ciężkie zadania.

Ciepłe dni to świetny moment na wymianę okien. Nie zaburza temperatury w domu, nie trzeba odsyłać domowników w odwiedziny do kogoś innego. Zarówno mieszkańcom, jak i wykonawcom jest łatwiej. Są dwie istotne sprawy, które warto mieć na uwadze. Realizacja okien na zamówienie trwa – zatem trzeba je wybrać i zarezerwować oraz przedpłacić odpowiednio wcześniej. Druga kwestia to zatrudnienie fachowców – wykluczamy wtedy błędy amatora pasjonata, ale tez otrzymujemy gwarancje, która pozwoli nam dochodzić praw lub egzekwować poprawki.

Odnawianie podłogi. Ten remont będzie wymagał zminimalizowania liczby domowników w obszarze prac. W wakacje można lepiej sprawdzić stan podłóg i podłoża. Powietrze jest mniej wilgotne, co dobrze wpływa na wykorzystywane materiały. Co ważniejsze, w przypadku remontu w domu, można wynieść wyposażenie wnętrza na podwórko. Pył i zanieczyszczenia można łatwo wywietrzyć i zamieść, nie osiądą i nie przyleją się nigdzie. Do 25 stopni można lakierować drewniane podłogi.

Wyburzanie ścian to remont bardzo uciążliwy dla sąsiadów. Można go wykonać, gdy wyjadą na urlop, są na to spore szanse właśnie w wakacje. To idealny czas na wykorzystanie w remoncie płyt kartonowo-gispsowych. Pogoda i temperatura sprzyja wiązaniu szpachli.

W przypadku centralnego ogrzewania sprawa wydaje się oczywista – nie dogrzewamy pomieszczeń, zatem można wszystko porozkręcać, poprzekładać lub założyć nową instalację.

Dlaczego chętnie remontujemy w wakacje?

  • Wakacje to sezon budowlany, zatem bogaty we wszelakie promocje cenowe.
  • Pracom sprzyjają dłuższe dni. Mamy dostęp do naturalnego światła, pozwalającego realnie spojrzeć na szereg prac, znaleźć niedociągnięcia.
  • Temperatura pozwala przerobić podwórko na swoisty magazyn na wyposażenie oraz swobodnie wietrzyć pokoje.

Wbrew pozorom najlepiej odłożyć popularne malowanie ścin, gdy mamy malować w upale… Najlepsze temperatury na użycie farb i ich odpowiednie schnięcie to 18-21 stopni.